RS232 book cover

Centrum Outlook Express Centrum Outlook Express

OE PowerTool 4.5.5


Twój adres IP to: 44.210.151.5
Przeglądarka: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Jak wyłączyć automatyczne restartowanie Windows po instalacji poprawek?

   Wracamy do komputera i stwierdzamy, że w międzyczasie Windows zrestartował się. Kto się z tym nie spotkał? Albo z denerwującym okienkiem przypominającym o restarcie? Wiadomo, że poprawki powinny być jak najszyciej zainstalowane, aby użytkownik był jak najszybciej chroniony, szczególnie jeśli w sieci już są exploity na dziury łatane przez instalowne właśnie łatki. Tylko, że przecież w ten sposób użytkownik może bardzo łatwo stracić swoją pracę. Jeśli nawet wcześniej wszędzie gdzie trzeba kliknie "Zapisz" to i tak jeśli miał włączonych dużo programów to musi je potem mozolnie włączać i ustawiać różne rzeczy.
Warto więc wiedzieć jak wyłączyć restarty. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż wyłączanie automatycznego instalowania poprawek. W tym celu trzeba uruchomić edytor zasad grup wpisując gpedit.msc do okienka Uruchom... W edytorze wybieramy: Konfiguracja komputera -> Szablony administracyjne -> Składniki systemu Windows -> Usługa Windows Update. Wybieramy opcję o wdzięcznej nazwie "Bez automatycznego uruchamiania ponownego dla zaplanowanych aktualizacji automatycznych przy zalogowanych użytkownikach". Zmieniamy jej stan na Włączone.
Jeśli nasza wersja Windows nie posiada gpedit.msc (np. wersje Home), zmianę można wykonać w rejestrze. W tym celu w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows trzeba utworzyć podklucz WindowsUpdate, a w nim jeszcze podklucz AU. Cała więc ścieżka to HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU W tym podkluczu trzeba następnie utworzyć wartość typu DWORD o nazwie NoAutoRebootWithLoggedOnUsers i ustawić ją na 1.