Wrażenia z Microsoft MVP Global Summit 2008


2008-04-19

Wróciłem z konferencji MVP Global Summit na której ja oraz inni MVP mieli możliwość spotkania się z pracownikami Microsoftu. Podczas sesji dotyczących poczty zadawano nam dużo pytań odnośnie Windows Live Mail, głównie kontaktów oraz pomysłu dodania kalendarza, takiego jak w Office Outlook. Odnośnie Outlook Express i Windows Mail powtórzono, że Microsoft nie zamierza dalej rozwijać tych programów, może dla nich wypucić jedynie poprawki bezpieczeństwa jeśli odkryta zostanie jakaś dziura. Rozwijany będzie tylko Windows Live Mail, kolejna wersja spodziewana jest w listopadzie.
Zapowiedziano także wyłączenie dostępu do kont Hotmail za pomocą protokołu DAV. Oznacza, że użytkownicy Hotmaila nie będą mogli odbierać poczty przy użyciu Outlook Express oraz starszych wersji MSN Explorer oraz Outlook Connector. Będą musieli więc przejść z OE na Windows Live Mail lub zaktualizować wymieniowe dwa programy. Ewentualnie będą mogli skorzystać z kont Premium, które oferują dostęp przez protokół POP3. Wyłączenie DAV nie dotknie zbytnio polskich użytkowników OE ponieważ Hotmail jest u nas bardzo mało popularny.
Microsoft potwierdził, że nie da się włączyć sprawdzania pisowni w dodatkowych językach w Windows Mail i Windows Live Mail instalując MS Office lub kombinując z plikami jego słownika.

Copyright(C) Grzegorz Niemirowski 2006-2012