Zmiany w Windows Live Mail Desktop


2006-08-19

Microsoft potwierdził, że logowanie się Passportem będzie wymagane przy uruchamianiu Windows Live Mail Desktop. Program ten staje się więc w jeszcze bardziej zintegrowany z Windows Live. Jest bardziej dodatkiem do Windows Live niż obsługa Windows Live jest w nim dodatkiem do funkcji mail/news/RSS. Staje się tym samym mniej atrakcyjny dla tych, którzy nie chcą korzystać z Windows Live, a ci, którzy chcą korzystać muszą czekać na zalogowanie przy każdym uruchomieniu. Microsoft chce więc pozyskać użytkowników upraszczając program. Robi to jednak w niezbyt mądry sposób wycinając różne funkcje. Przykładem jest możliwość edycji źródła HTML w wysyłanym mailu, z której korzystało bardzo dużo ludzi. Korporacja tłumaczy się też względami technicznymi jednak nie jest to do końca przekonujące. Wygląda na to, że WLMD może być fajną propozycją dla użytkowników Windows Live ale nie przyciągnie pozostałych potencjalnych użytkowników.

Dużo osób narzekało na wygląd Windows Mail, Microsoft nie zapowiada jednak dużych zmian. Spodziewać się można jedynie podrasowanych ikonek.

8 sierpnia pisałem, że brakujące wersje poprawek KB900930 oraz KB918766 spodziewane są pod koniec sierpnia. Niestety nastąpiło kolejne opóźnienie i pewna zmiana planów. Zamiast tych poprawek Microsoft wyda w październiku poprawkę kumulatywną, która będzie wprowadzać zmiany wprowadzane przez te poprawki a także kilka nowych.

Copyright(C) Grzegorz Niemirowski 2006-2012